Kuresia meruňka, volné kořeny
Upozornění! Rostliny nejsou sériově vyráběným produktem, jedná se o živé organismy, proto se mezi jednotlivými kusy mohou objevit rozdíly. Na ilustračních fotografiích jsou vyobrazeny starší rostliny pěstované za optimálních podmínek. Pro danou fotografii je vždy vybraný nejvhodnější kus v optimální růstové fázi. Jednotlivé rostliny se mohou do určité míry lišit tvarem, barvou, velikostí a vzhledem. Toto nemá vliv na kvalitu rostliny.

Kuresia meruňka, volné kořeny

Purnus arm. 'Kuresia' - Objednací číslo 4481322
Počet kusů v balení:1 ks
Středně pozdní odrůda meruňky byla vyšlechtěna v Německu. Rezistentní odrůda! Plně odolná vůči nejzávažnější chorobě meruněk, viru šarka. Pěkně se vybarvující plody oranžové barvy dozrávají koncem července, jsou středně velké až velké. Dužina je pevná, sladká a šťavnatá. Dobrá oddělitelnost od pecky. Vhodná pro přímou konzumaci i k dalšímu zpracování. Samosprašná! Dodáváme s volnými kořeny.
378,0 Kč / balení

Cena s DPH bez nákladů na dopravu

Dodání: října střed - dubna konec

Přijímáme objednávky!

Stanoviště slunné
Doba výsadby října střed - dubna konec
Mrazuvzdornost částečně mrazuvzdorná
Vysazovací vzdálenost (cm) 300
Doba zrání červenec konec
Výška dospělé rostliny 300 cm
STANOVIŠTĚ Slunné, chráněné proti větru, teplé. Pozdní mrazíky by mohly poškodit květy. PŮDA: Humózní, propustná, s obsahem jílu a bohatá na živiny – meruňky mají vysokou spotřebu živin. V období před tvorbou plodů /3 týdny/ nesmí tato dřevina, byť jen přechodně, vyschnout. Nedostatek vody by měl za následek malé nebo nezralé plody. Při velkých vedrech rostlinu chráníme mulčovací vrstvou před vyschnutím a udržujeme tak půdu vlhkou. Mokrá a studená půda není pro meruňky vhodná. VÝŠKA: cca 3 metry POTŘEBA MÍSTA: Přibližně 3 metry. RŮST: Kompaktní. KVĚTY: Březen První květy a plody přibližně od druhého roku pěstování – podle podmínek. PLODY: Červenec – počátek srpna. Plody jsou pevné, středně velké, oranžové barvy. Na straně obrácené ke slunci jsou červené. Pecka se lehce vyjímá. HNOJENÍ: Na konci podzimu hnojení směsí kompostu, hnoje nebo rohové moučky. V červnu během tvorby plodů je vhodné přihnojení krátkodobým hnojivem a pravidelná dostatečná zálivka. ŘEZ: U vzrostlých stromů odstranit po sklizni suché větve a konkurenční letorosty. Na jaře je možné provádět formovací řez. ZIMA: Zimovzdorná Oblast kořenů zamulčovat nebo zakrýt chvojím. TIP: Na počátku pěstování připevníme ke kmínku vzpěru, ponecháme ji tak dlouho, dokud rostlina nevytvoří dostatečně silný kmen (může trvat i několik let). Vhodná je širší laťka umístěná ke kmínku z jižní strany, aby nedošlo k popraskání kmene vlivem jarních nočních mrazíků, v kontrastu s prudkým slunečním svitem během dne.
Zákazníci také kupují
Nedávno zobrazené